Przenieś wszystkie zobowiązania w jedno miejsce i ciesz się spokojem!

Kredyt konsolidacyjny

1 niższa rata / mniejsze koszty / mniej przelewów / lepsza oferta po konsolidacji

Kredyt konsolidacyjny

Kilka comiesięcznych rat, płatnych w różnych terminach zamieniasz na jedną, zazwyczaj zdecydowanie niższą. Atrakcyjną ratę zawdzięczasz zarówno niższemu oprocentowaniu, jak i dłuższemu okresowi kredytowania. Tym charakteryzuje się hipoteczny kredyt konsolidacyjny.

Czy konsolidacja zobowiązań jest dla Ciebie opłacalna?

Co do zasady lepiej jest płacić ratę jednego kredytu zamiast spłacać kilka zobowiązań (w różnych wysokościach, w różnych terminach). Nie zawsze jednak najlepszym rozwiązaniem będzie konsolidacja przy pomocy kredytu hipotecznego. Nie każdy kredyt warto też spłacać innym kredytem… Ekspert ANG pomoże Ci w analizie Twojej sytuacji i podpowie najlepsze rozwiązanie – może to być konsolidacja hipoteczna, ale może się okazać, że kredyt konsolidacyjny bez takiego zabezpieczenia będzie bardziej opłacalny.

krkon (3)

zdolność

Zbadanie zdolności kredytowej w każdym banku może wyglądać inaczej. Może się okazać, że masz zdolność kredytową w jednym banku, a w innym już nie. Zależy to zarówno od okresu i źródła uzyskiwania dochodu, jak od sposobu wyznaczania jego wysokości przez konkretny bank. Rola eksperta polega między innymi na wstępnej analizie Twojej sytuacji finansowej i określeniu na jaki kredyt Cię stać i w jakim banku warto się o niego starać.

krkon (2)

Oferta

Przymierzając się do hipotecznego kredytu konsolidacyjnego warto zadbać o szczegółowe sprawdzenie nie tylko wysokości raty kredytowej, ale również wszystkich dodatkowych kosztów związanych z jego udzieleniem oraz produktów powiązanych z kredytem (takie jak konto, ubezpieczenie, itp.), a także procesu weryfikacji Twojego wniosku kredytowego. Eksperet ANG pomoże Ci wybrać taki kredyt, którego rzeczywiście potrzebujesz i na który Cię stać.

Wniosek kredytowy

Przygotowanie pełnej dokumentacji kredytowej może być trudnym zadaniem. Ekspert ANG zna doskonale wymagania banków i z łatwością pomoże Ci w wypełnieniu i skompletowaniu dokumentacji do banku.

Decyzja kredytowa

Bank ocenia ryzyko udzielenia kredytu i wnikliwie analizuje sytuację. W swojej decyzji określa, czy możesz otrzymać kredyt i na jakich warunkach. Ekspert ANG wyjaśni Ci treść decyzji kredytowej oraz pomoże w spełnieniu ustalonych przez bank wymagań.

krkon (1)

Umowa kredytowa

Najbliższe kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat będzie trwała umowa z bankiem. Bardzo istotne jest, aby w momencie podpisywania dobrze rozumieć wszystkie zapisy w niej zawarte. Dlatego przed zawarciem umowy Ekspert ANG wyjaśni Ci wszystkie Twoje wątpliwości. Pomoże Ci także w zorganizowaniu spotkania, na którym podpiszesz umowę.

krkon (1)

Wypłata kredytu

Podpisanie umowy kredytowej nie jest ostatnim krokiem w procesie pozyskania hipotecznego kredytu konsolidacyjnego. Pewne działania należy wykonać jeszcze przed wypłatą środków. Może to być ubezpieczenie nieruchomości czy złożenie w sądzie wniosku o wpis hipoteki. We wszystkim tym możesz oczywiście liczyć na pomoc Eksperta ANG.

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA:

Hipoteczny kredyt konsolidacyjny można wykorzystać na spłatę różnych posiadanych zobowiązań:

  • kredytu hipotecznego
  • kredytów gotówkowych
  • kredytów ratalnych
  • kredytu samochodowego
  • kart kredytowych
  • limitów w ROR
  • gotówkowego kredytu konsolidacyjnego

Część hipotecznego kredytu konsolidacyjnego możesz przeznaczyć na dowolny cel.

Co do zasady, hipotecznego kredytu konsolidacyjnego nie możesz przeznaczyć na spłatę zobowiązań firmowych (zarówno tych kredytowych, jak również tych wobec ZUS lub US). Banki sceptycznie podchodzą także do konsolidacji zobowiązań wynikających z tzw. “chwilówek”.

Ewa Paruzel

manager/specjalista do spraw kredytów
+48 609 741 636
ewa.paruzel@grupaang.pl