Nie czekaj ze spełnieniem marzeń!

Kredyt hipoteczny

Oferta z 12 banków / opieka na każdym etapie procedowania wniosku / niskie koszty i oprocentowanie

Kredyt hipoteczny

Możesz w jednym kredycie mieszkaniowym połączyć różne cele. Ekspert ANG pomoże Ci zarówno w tym jak i w doborze indywidualnie dopasowanej oferty ubezpieczeniowej. Rozwiązania przygotowane przez nas pozwalają na rzeczywistą ochronę nieruchomości i znajdującego się w lokalu majątku.

Kredyt mieszkaniowy to kredyt hipoteczny przeznaczony na określony cel:

zdolność

Od czego zacząć staranie się o kredyt hipoteczny? Od wizyty u Eksperta ANG. Banki w różny sposób podchodzą do badania zdolności kredytowej. Zarówno do okresu i źródła uzyskiwania dochodu, jak również do sposobu wyznaczania jego wysokości. Może się okazać, że masz zdolność kredytową w jednym banku, a w innym już nie. Rola eksperta polega między innymi na wstępnej analizie Twojej sytuacji finansowej i określeniu na jaki kredyt Cię stać i w jakim banku warto się o niego starać.

oferta

O atrakcyjności kredytu hipotecznego nie świadczy wyłącznie wysokość raty kredytowej. Składają się na nią także dodatkowe koszty związane z jego udzieleniem oraz produkty powiązane z kredytem (takie jak konto, ubezpieczenie, itp.), a także proces weryfikacji Twojego wniosku kredytowego. Ekspert ANG pomoże Ci wybrać taki kredyt, który rzeczywiście jest odpowiednio dopasowany do Twoich potrzeb.

krhip (2)

wniosek kredytowy

Aby uzyskać kredyt hipoteczny konieczne jest złożenie dokumentów, które mogą okazać się dla Ciebie wyzwaniem. Ekspert ANG pomoże Ci w wypełnieniu i skompletowaniu pełnej dokumentacji do banku.

decyzja kredytowa

Decyzja banku mówi nie tylko o tym czy możesz otrzymać kredyt i na jakich warunkach, ale też co musisz spełnić przed podpisaniem umowy. Ekspert ANG wyjaśni Ci treść decyzji kredytowej oraz pomoże w spełnieniu ustalonych przez bank warunków.

umowa kredytowa

Umowa kredytu hipotecznego będzie wiązała Cię z bankiem na najbliższe kilkanaście/kilkadziesiąt lat, ważne jest, aby jej zapisy były dla Ciebie zrozumiałe, dlatego przed zawarciem umowy Ekspert ANG wyjaśni Ci wszystkie Twoje wątpliwości. Pomoże Ci także w zorganizowaniu spotkania, na którym podpiszesz umowę.

krhip (4)

wypłata kredytu

Podpisałeś umowę kredytową – od wypłaty kredytu dzielą Cię już ostatnie aczkolwiek istotne kroki, jak np. podpisanie Aktu Notarialnego, ubezpieczenie nieruchomości czy złożenie w sądzie wniosku o wpis hipoteki. We wszystkim tym możesz oczywiście liczyć na pomoc Eksperta ANG.

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA:

Kredytobiorca musi mieć ukończone 18 lat. Do kredytu muszą przystąpić solidarnie małżonkowie, jeżeli nie mają spisanej umowy rozdzielności majątkowej. Nie zawsze wszyscy właściciele kredytowanej nieruchomości muszą być kredytobiorcami, ale wszyscy muszą wyrazić zgodę na obciążenie jej hipoteką. Do kredytu mogą przystąpić zarówno osoby powiązane ze sobą rodzinnie, jak i osoby sobie obce, z punktu widzenia prawa.

Są to realne możliwości finansowe kredytobiorcy, co do spłacenia rat kredytu, które bank wnikliwie bada, zanim taki kredyt przyzna. Na zdolność kredytową mają wpływ udokumentowane dochody uzyskiwane przez kredytobiorców – ich wysokość i źródło ich pozyskiwania, obciążenia z tytułu zaciągniętych już kredytów, posiadane karty kredytowe, limity w rachunku bieżącym, liczba osób w rodzinie oraz koszty utrzymania nieruchomości, a także inne stałe obciążenia finansowe kredytobiorców, np. alimenty.

Oprocentowanie wyrażone jest w skali roku. Kredyt hipoteczny może być oprocentowany według zmiennej lub stałej stopy procentowej.

Zmienna stopa procentowa oznacza, że oprocentowanie kredytu zmienia się w czasie, w zależności od sytuacji i ceny pieniądza na rynku międzybankowym. W większości przypadków, oprocentowanie kredytu hipotecznego składa się ze stałej marży banku oraz tzw. stawki referencyjnej (w przypadku kredytów gotówkowych jest to stawka WIBOR). Banki korzystają ze stawek referencyjnych 3- lub 6-miesięcznych, co oznacza, że bank w takich odstępach czasu będzie aktualizował Twoje oprocentowanie.

Oprocentowanie stałe pozwala na uniezależnienie wysokości rat naszego kredytu od bieżącej sytuacji rynkowej, ale działa to tylko na określony czas (najczęściej 5 lat). Po tym okresie albo przechodzimy na oprocentowanie zmienne albo ponownie ustalamy z bankiem oprocentowanie stałe na kolejny okres. Wysokość tego oprocentowania będzie zależna od sytuacji rynkowej w momencie jego ustalania.

Ewa Paruzel

manager/specjalista do spraw kredytów
+48 609 741 636
ewa.paruzel@grupaang.pl